Gdy wieczór powoli nabiera barw nocy, odnalazłem zdjęcia z mojej ostatniej podróży biznesowej. Tym razem nieco odleglejsze tereny Opolszczyzny 🌾🏫🌳
Nieco zakorkowane (sporo się nowego buduje i remontuje), ale niezmiennie kameralne i bardzo zielone Opole, zawsze mnie cieszy swoim widokiem. Rynek i Ratusz, zabytkowe kamieniczki, wolno płynąca Odra, wyspa w środku miasta, a do tego charakterystyczna wieża znana z transmisji festiwalowych.
Do tej pory wspominam, jak dwa lata temu, gdy pierwszy raz odwiedziłem Opole, lokalna telewizja wzięła mnie za statystycznego Opolanina - udzieliłem wywiadu i niestety utrwalono moją twarz w wydaniu lokalnych wiadomości 😉
Pozdrawiam niezmiennie,
Sebastian Gontarski

Jeżeli myślicie, iż jeszcze wypoczywam, to się mocno mylicie. Tym razem obsługuję firmy w województwie zachodniopomorskim 👨‍💼
Moja trasa zahaczyła o zabytkowe miasto Świdwin. W ciepłym wiosennym słońcu mogłem odwiedzić Zamek Joannitów - XIII wieczną warownię zbudowaną nad rzeką Regą. Niegdyś pełniła funkcję obronną - chroniła szlaki handlowe znad morza Bałtyckiego na południe.
Zaliczyłem też spacer po Parku Miejskim w Świdwinie, aż po widoczną z daleka Wieżę Bismarcka, a na koniec wędrówka po zabytkowym mieście pod charakterystyczną Bramę Kamienną.
Często mnie nachodzą myśli - ile jeszcze takich urokliwych zabytkowych miast przyjdzie mi odkryć... 🏫
Pozdrawiam z trasy,
Sebastian Gontarski

 

 

Święta tuż tuż, a Green Power niezmiennie w drodze... Łęczyca, Zgierz przez Łódź. Poznaję miejsca, które niegdyś odwiedzałem jeżdżąc palcem po mapie.
Tym razem zamek i ratusz w Łęczycy...złapany w wiosennym kadrze 🌿🏛
A gdzie Wy jesteście? Dokąd zmierzacie?
A może już dawno walczycie ze sprzątaniem, gotowaniem, świątecznymi zakupami?
 
Pozdrawiam niezmiennie,
Sebastian Gontarski

 

Niezmiennie w drodze...
Tym razem odwiedziłem bardzo klimatyczne miasto Zamość. Historia wypisana na każdej ścianie, każdym kocim łbie. Bogate budownictwo, barwy pięknie zdobionych kamieniczek i wspaniały ratusz pokazują, iż nie na darmo mówi się o tym miejscu "perła renesansu".
Polecam serdecznie każdemu - w drodze, czy nie po drodze.
Pozdrawiam serdecznie,
Sebastian Gontarski
 

Podróżując po Polsce służbowo, często mam okazje poznać wyjątkowe i historyczne miejsca. Tym razem w oprawie zimowej Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
Piękny i wyjątkowy pałac - mnóstwo zwiedzania i oglądania zarówno na zewnątrz, jak i doskonale zachowane i odrestaurowane pomieszczenia wewnątrz.
Obowiązkowo do zwiedzenia w wolnym czasie dla całej rodziny. Polecam bardzo‼️
Sebastian Gontarski